Jeśli Twoje dziecko ma wadę serca i masz już orzeczenie o niepełnosprawności, to przysługują wam różne dodatki, zniżki czy zasiłki jak zasiłek pielęgnacyjny. Pamiętaj jednak, że zasiłek pielęgnacyjny na dziecko z wadą serca to nie jedyna pomoc finansowa jaką możecie mieć! Często kwoty świadczeń społecznych nie są wystarczające, dlatego warto zapisać dziecko z wadą serca do Fundacji. Fundacja pomoże Wam w pozyskiwaniu środków na leczenie i rehabilitację.

Twoje dziecko nie jest jeszcze podopiecznym Fundacji? Dołącz teraz!

Zasiłek pielęgnacyjnym, świadczenie opiekuńcze

zasiłek pielęgnacyjny dla dziecka z wadą serca

Niezależnie od tego czy przysługuje wam i pobieracie zasiłek pielęgnacyjny czy świadczenie opiekuńcze czy otrzymujecie jakąkolwiek inną pomoc społeczną, możecie korzystać z pomocy Fundacji.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym, jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny.

Jak złożyć wniosek o pomoc w fundacji

To bardzo proste, kliknij przycisk poniżej i zarejestruj się. Wpiszesz tylko podstawowe dane teleadresowe. Następnie dodasz informacje o dziecku, wgrasz zdjęcie i dasz nam 2 dni na akceptację zgłoszenia.

Stopień niepełnosprawności nie ma dla nas żadnego znaczenia. Masz dziecko z wrodzoną wadą serca, jesteście już po diagnozie i macie orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie o chorobie, możesz zarejestrować dziecko i zostać podopiecznym fundacji. Dzięki czemu będziecie mieli własne subkonto, a to daje Wam liczne korzyści.

Mając subkonto możesz m.in. zbierać środki za pomocą wpłat darowizn czy wpłat z 1,5% podatku. Bycie podopiecznym uprawnia też do otrzymania darmowych ulotek na 1,5% podatku. Dodatkowo, macie możliwość brania udziału w różnych akcjach organizowanych przez Fundację. Akcje pozwalają pozyskać dodatkowe środki na potrzeby dziecka.

Nie mam jeszcze orzeczenia o niepełnosprawności

Jeśli nie masz jeszcze orzeczenia, ale masz lub możesz mieć zaświadczenie lekarskie, jak najbardziej możesz zarejestrować swoje dziecko w Fundacji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o orzeczeniach, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności dla dziecka zapraszamy do zapoznania się z opisem jak to zrobić.

Podobne wpisy