Żeby zostać podopiecznym Fundacji, jedyne co musisz zrobić to założenie subkonta.
Wygląda to tak:

  1. Prosta i szybka rejestracja konta rodzica / opiekuna
  2. Dodanie informacji o dziecku, żebyśmy mogli stworzyć jego subkonto
  3. Akceptacja subkonta przez Fundację i Twoje dziecko zostaje podopiecznym Fundacji

O Fundacji

Niestety los nie zawsze jest sprawiedliwy i niektórzy muszą codziennie zmagać się z chorobą. Fundacja Miej Serce powstała, by pomagać w tej walce tym najbardziej bezbronnym, czyli dzieciom do 18 roku życia. Nie chcemy zostawiać rodziców samych w tej walce, ponieważ wiemy jak kosztowne jest leczenie i rehabilitacja.

Bardzo często mimo wielu starań, rodzice dzieci z niepełnosprawnością nie mają możliwości zapewnienia tylu godzin rehabilitacji ile potrzebują ich dzieci. Fundacja chce pomóc dzieciom w walce o zdrowie i ich przyszłość, ponieważ rehabilitacja właśnie w tych najmłodszych latach jest najważniejsza. Skoro tutaj jesteś to chcesz wiedzieć jak zostać podopiecznym fundacji.

Rejestracja subkonta

Założenie subkonta jest bardzo łatwe, by dziecko zostało podopiecznym Fundacji, musisz wypełnić prosty formularz rejestracyjny, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Cała rejestracja odbywa się online a konto możesz założyć używając swojego konta Google lub Facebook. Podajesz tylko podstawowe dane i zakładasz konto opiekuna. Następnym krokiem jest dodanie subkonta dziecka.

Rejestracja subkonta w fundacji

2. Dodaj informacje o dziecku

Teraz drugi krok, równie prosty jak pierwszy. Klikasz Dodaj subkonto dziecka i uzupełniasz potrzebne informacje. Tutaj opisz historię dziecka, napisz z jakimi chorobami się zmaga i jakiego leczenia potrzebuje. Ten opis to ważna sprawa, darczyńcy na pewno go przeczytają, dobra rada, napisz go szczerze i od serca. Wgraj też zdjęcia, na pewno masz ich wiele. Wybierz te, które uważasz za najlepsze jako zdjęcie główne. Nie zapomnij również dodać dodatkowych zdjęć do galerii, dzięki temu profil będzie ciekawszy dla potencjalnych darczyńców.

jak zostać podopiecznym fundacji - przycisk dodaj subkonto

3. Zacznij zbierać środki

Fundacja zatwierdza rejestrację subkonta bardzo szybko, zwykle czas rozpatrzenia wniosku to do 48 h od daty złożenia prawidłowego wniosku. Od momentu zatwierdzenia i przyjęcia dziecka w poczet podopiecznych fundacji, subkonto Twojego dziecka będzie widoczne na stronie dla darczyńców fundacji. Możesz je udostępniać wśród znajomych czy w mediach społecznościach, by rozpocząć zbieranie środków dla swojego dziecka. 

Jeśli znasz rodziców dzieci z niepełnosprawnością, przekaż im proszę informację na temat możliwości założenia subkonta w fundacji, ponieważ może im to pomóc w walce o zdrowie swojego dziecka.

zostań podopiecznym Fundacji Miej Serce

Formalności związane z założeniem subkonta w Fundacji Miej Serce

Na naszej stronie internetowej znajduje się formularz, który należy wypełnić jeśli chcesz zgłosić swoje dziecko do grona podopiecznych fundacji. Wraz z wypełnieniem formularza należy przesłać skan lub zdjęcie orzeczenia o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie o chorobie. Oświadczenie o aktualnym stanie zdrowia dziecka, które publikujemy w aktualnościach na naszej stronie internetowej, uzupełniamy na podstawie opisu rodziców lub opiekunów prawnych.

Fundacja na podstawie wysłanego wniosku przegląda wymagane dokumenty i zazwyczaj w ciągu 48 godzin zatwierdza utworzenia subkonta dla dziecka. Proces tworzenia subkonta stworzyliśmy tak, by nie trzeba było osobiście przychodzić do fundacji. W zupełności wystarczy internetowe zgłoszenie dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego a wymagane dokumenty należy przesłać jako załącznik.

Dodatkowo w formularzu zostaną Państwo poproszeni o kilka informacji o stanie zdrowia kandydata na podopiecznego. Oświadczenie opiekuna wraz z wnioskiem jest rozpatrywane przez zarząd fundacji. Po rozpatrzeniu wniosku osoba zgłaszająca jest informowana, że zostało utworzone subkonto dla podopiecznego.

Jakie korzyści płyną z posiadania subkonta?

1. Brak opłat

Założenie subkonta jak i jego prowadzenie w Fundacji Miej Serce jest całkowicie darmowe, nie pobieramy żadnych opłat, ani prowizji. Bezpłatnie pozyskujemy środki na subkonto Twojego dziecka, które możesz wykorzystać, aż do ukończenia 18 roku życia dziecka.

2. Uczymy jak pozyskiwać środki

Chcemy również pokazać rodzicom, jak mogą sami zawalczyć o środki na leczenie dzieci więc uczymy rodziców jak to robić, wpieramy ich w tych działaniach, drukujemy ulotki potrzebne w zbieraniu środków z 1,5%, które rodzice mogą rozdać wśród znajomych i rodziny.

3. Leczenie, rehabilitacji, leki, żywność – wykorzystaj zebrane środki na potrzeby dziecka

Zebrane na subkoncie środki możesz wykorzystać na leczenie, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy​. Na podstawie opinii rodziców naszych podopiecznych wiemy, że atutem posiadania subkonta w naszej fundacji jest szybkie rozliczanie i zwrot środków z subkonta na potrzebne wydatki.

Wiemy jak bardzo ważne jest to, by nie zabrakło tak ważnych godzin rehabilitacji więc staramy się robić, co w naszej mocy, by jak najszybciej rozliczać zwrot środków, by nasi podopieczni nie musieli zaprzestać rehabilitacji. Fundacja stara się ułatwić proces rozliczeń rodzicom dzieci z niepełnosprawnością i umożliwia przesyłanie drogą mailową faktur do rozliczenia.

Jakie korzyści płyną z posiadania subkonta?

Jakie Fundacja Miej Serce podejmuje działania, by pomóc swoim podopiecznym?

Organizujemy wiele akcji charytatywnych dla naszych podopiecznych oraz dodatkowo wspieramy rodziców i uczymy ich jak mogą sami pozyskiwać środki na subkonto swojego dziecka. Dla naszych podopiecznych organizujemy akcje ulotkowe i dodatkowo przygotowujemy bezpłatne ulotki do zbierania 1,5% podatku wśród rodziny i znajomych i nie tylko. 

Promujemy subkonta naszych podopiecznych na naszych stronach www oraz udostępniamy darczyńcom różne metody wpłaty darowizn. Ponadto codziennie zajmujemy się aktywnym pozyskiwaniem darczyńców dla naszych podopiecznych. Organizujemy akcje charytatywne dla naszych podopiecznych, by dotrzeć do jak najszerszego grona darczyńców, którzy pomogą nam wspierać dzieci z niepełnosprawnością w walce o zdrowie. Jeśli chcesz założyć subkonto dla swojego dziecka przejdź na do formularza rejestracji.

Fundacja Miej Serce posiada status OPP

Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) numer KRS: 0000 368 135. Dzięki temu każdy może przekazać 1,5% swojego podatku dochodowego dla podopiecznych Fundacji Miej Serce. Przekazując 1 podatku możesz pomóc dzieciom, które każdego dnia walczą o zdrowie i lepszą przyszłość. Przekazanie 1,5% podatku dochodowego nie wymaga uzupełniania dodatkowych dokumentów, wystarczy wpisać numer KRS w formularzu rozliczeniowym PIT.

Zachęcamy, by zostać podopiecznym fundacji, która posiada status OPP, ponieważ wówczas jest większa możliwość zebrania środków na leczenie swojego dziecka.

Jak zostać podopiecznym fundacji, gdy posiadasz już subkonto w innej fundacji? Nic prostszego. Dla nas nie ma znaczenia czy posiadasz subkonto dla swojego dziecka w innej fundacji, co więcej, nawet zachęcamy, by zgłaszać dziecko do kilku fundacji, ponieważ wówczas istnieje możliwość zebrania większej kwoty na leczenie dziecka, a jak wiemy, rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne.

Jak zostac podopiecznym fundacji Miej serce