Czytając ten tekst, dowiesz się jak Fundacja organizuje dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. Powiemy Ci jak uzyskasz wsparcie fundacji, zorganizujesz zbiórkę pieniędzy dla swojego dziecka i zdobędziesz środki na turnusy rehabilitacyjne. Nasz poradnik pokieruje Cię najlepszą drogą do uzyskania dofinansowania lub zebrania środków, które przeznaczysz na opłacenie turnusu.

Zbieraj środki na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego przez Internet

Nasze życie przeniosło się do sieci – to frazes, ale bardzo prawdziwy. Niemal każdy z nas ma dostęp do internetu. Jedni w nim pracują, inni szukają rozrywki, a rodzice dzieci z niepełnosprawnością szukają w internecie pomocy dla swoich dzieci i finansowania ich potrzeb.

Możemy rozsyłać maile, publikować posty z prośbą o pomoc, założyć swojego bloga, na którym będziemy się dzielić przeżyciami. Możemy też założyć zbiórkę lub zostać podopiecznym Fundacji.

Powstało już wiele portali, które umożliwiają prowadzenie zbiórek na istotne dla Ciebie cele jak np. turnus rehabilitacyjny czy leczenie dziecka. Jednak nie każdy z nas ma czas na to, by prowadzić taką zbiórkę we własnym imieniu. Dlatego też dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka do Fundacji. Rejestracja jest bardzo prosta, całkowicie online i zajmuje kilka minut tak cennego czasu rodzica dziecka z niepełnosprawnością.

Wpłaty na subkonto

Jeśli chcesz zebrać środki na turnus rehabilitacyjny, a masz już subkonto w Fundacji, wystarczy że użyjesz przycisku Udostępnij i podzielisz się profilem swojego dziecka z innymi poprzez Facebook, Twitter czy inny portal społecznościowy. Możesz też skopiować link do profilu i rozesłać go po znajomych i rodzinie. Możesz go też publikować na forach i innych portalach tematycznych np. w komentarzach.

Pzycisk udostępnij profil podopiecznego
Przycisk Udostępnij
Udostępnij moje subkonto

Najlepiej wklejać link z prośbą o pomoc pod postami o pokrewnej tematyce, na forum samochodowym, gdzie toczy się dyskusja która marka samochodów jest lepsza, taki komentarz raczej nie przyniesie oczekiwanego skutku 😉

Metody płatności online

Teraz, gdy profil dziecka jest już znany innym i darczyńcy wchodzą na stronę fundacji, mają prostą drogę do dokonania wpłaty na subkonto. To tylko kilka prostych kroków, aby przekazać darowiznę:

  • wybierz kwotę,
  • wpisz imię i email
  • wybierz metodę płatności jaka jest dla Ciebie najwygodniejsza
    • karta płatnicza
    • szybki przelew bankowy online
    • kod BLIK
  • klikam Pomagam i wpłacone!

I już, tylko tyle dzieli darczyńcę od wpłaty na subkonto Twojego dziecka.

Operatorem płatności jest PayU, jeden z największych pośredników płatności w Polsce. Dlatego każda transakcja jest bezpieczna. Dodatkowo wszystkie strony Fundacji są zabezpieczone szyfrowaniem SSL (kłódka w pasku adresu). To sprawia że darczyńcy są spokojni o wpłacone środki i bezpieczeństwo transakcji.

Zbieranie 1,5% podatku

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie uczestnictwa w turnusie, możesz też zbierać 1,5% podatku. Żeby móc to robić, trzeba być w fundacji lub ewentualnie stowarzyszeniu. Niestety, bez subkonta nie możesz zbierać środków z 1,5 procenta podatków. Więc jeśli masz już subkonto w Fundacji, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać to i zacząć zbierać wpływy z 1,5 procenta podatku. Pozyskaną kwotę możesz następnie wykorzystać na finansowanie pobytu dziecka na turnusie rehabilitacyjnym.

Więcej o zbieraniu 1,5% podatku przeczytasz w naszym artykule: Ulotki na 1,5 % podatku.

Zbieranie środków z przekazanego jednego procenta podatku jest fantastycznym zastrzykiem finansowym dla rodzin dzieci z niepełnosprawnością, dzięki któremu mogą finansować wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Fundacja dodatkowo wspiera podopiecznych i ich rodziny przygotowując i drukując darmowe ulotki do rozdawania.

Rodzina może pomagać

Będąc członkiem rodziny osoby z niepełnosprawnością, możesz pomagać na wiele sposobów. Na pewno masz znajomych, prawdopodobnie chodzisz do pracy, albo Twoje dzieci do szkoły. Wszędzie tam gdzie są ludzie, gdzie można przekazać dalej informację, link czy ulotkę – są potencjalni darczyńcy. Każda osoba, która dowie się o potrzebie pomocy od Ciebie, jest potencjalnym darczyńcą i może pomóc sfinansować wyjazd na turnus rehabilitacyjny dla dziecka z Twojej rodziny. Dlatego nie wahaj się, dziel się informacją o potrzebie pomocy z innymi a zobaczysz że da to dobry efekt.

Dodatkowe informacje

Możesz skorzystać z wyszukiwarki ośrodków i organizatorów turnusów, jeśli chcesz zobaczyć jakie ośrodki prowadzą turnusy rehabilitacyjne. Znajdziesz tam wszystkie dane organizatora turnusu. Wyszukiwarka umożliwia wyszukanie ośrodków i organizatorów wpisanych do rejestrów wojewodów. Możesz  znaleźć turnus wybierając kryteria jak rodzaj turnusu, województwo, dysfunkcja lub schorzenie.

Podobne wpisy