Subkonto to numer nadany w Fundacji, nie jest to rachunek bankowy!

Subkonto brzmi to tajemniczo i niezrozumiale jednak tak na prawdę to nic innego jak Wasz indywidualny numer, który nadaje Fundacja. Składający się on z kilku cyfr, przypisany tylko i wyłącznie do Waszego profilu w Fundacji Miej Serce. Każde dziecko w Fundacji posiada swój unikalny numer subkonta, który wygląda przykładowo w ten sposób: 102051202

co to jest subkonto

Po co mi numer subkonta?

Taki numer jest niezbędny do zbierania środków na Wasze potrzeby. To dzięki niemu możemy identyfikować i rozliczać darowizny przekazywane dla Was. Darczyńcy wspierają podopiecznych w postaci przelewów tradycyjnych, wpłat online, wpłat kodem BLIK, przekazem na poczcie czy innymi metodami wpłat. Darczyńcy mogą również przekazywać Wam swój 1,5% podatku. Jest to możliwe, ponieważ Fundacja jest Organizacja Pożytku Publicznego macie możliwość pozyskiwania środków pochodzących z jednego procenta podatku!

Możecie też sami organizować i brać udział w różnych akcjach czy wydarzeniach, i w ten sposób pozyskiwać środki które organizator, na przykład aukcji charytatywnych, przekaże na Wasze subkonto. Jeśli macie pytania odnośnie organizowania takich akcji, napiszcie do nas.

Czy subkonto to rachunek bankowy?

Nie, pamiętaj że jest to indywidualny numer nadany przez Fundację do celów identyfikacji i rozliczeń wpłat wewnątrz Fundacji. Darczyńcy przekazują wpłaty na konto bankowe Fundacji, wpisując w tytule darowizn Imię Nazwisko dziecka oraz jego numer Subkonta, a Fundacja rozlicza takie wpłaty i wpisuje je na Waszym subkoncie. Podobnie z przekazywaniem 1,5% podatku, darczyńca w polu 'Cel szczegółowy’ powinien wpisać Imię Nazwisko i numer subkonta – to pozwala nam prawidłowo rozliczyć przekazane środki.

Przykładowy Tytuł wpłaty dla podopiecznego, który zawiera: Imię Nazwisko Numer Subkonta

Jak prawidłowo tytułować przelew na subkonto podopiecznego

Subkonto – kto powinien założyć?

Fundacja Miej Serce prowadzi subkonta tylko dla dzieci do 18 roku życia. Zakłada je rodzic lub opiekun. Jeśli masz chore dziecko, posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie, chcesz w prosty i przyjazny sposób zbierać darowizny i wykorzystywać środki zgromadzone na nim na leczenie i niezbędne wydatki to subkonto jest dla Ciebie, nasza Fundacja pomoże Ci w jego założeniu i prowadzeniu.

Nie prowadzimy subkont dla osób dorosłych.

Pamiętaj, nie prowadzimy subkont dla osób pełnoletnich. Jeśli jesteś już dorosły, możesz skorzystać z pomocy w innych organizacjach.

Podobne wpisy